3. Sınıf Günlük Ödevler 45


3.sınıf seviyesinde konu tekrarı ve pekiştirme amaçlı kullanılabilecek günlük ödev seti Mustafa öğretmenimiz tarafından hazırlanmıştır.

Günlük ödev seti, sık tekrarla unutmayı engellemeye yönelik şekilde hazırlanmıştır. Matematik ve Türkçe derslerine temel olacak bazı konulara günlük ödevlerin çoğunda yer verilmiştir. Bu şekilde tekrarlanan etkinlikler öğrenmeyi kalıcı hale getirecektir.

Not: Ödev seti arşiv niteliğindedir. Geçmiş yıllara ait olduğundan bazı derslerin konularında küçük farklılıklar olabilir. Aşağıda yer alan konu bilgisini incelemeniz faydalı olacaktır.

Çalışma sayfaları aşağıdaki etkinliklerden oluşmaktadır:

toplama çıkarma çarpma bölme en yakın yüzlüğe yuvarlama sayı değeri toplamı sayı ve basamak değeri yazma 20 ye kadar romen rakamları onluk taban blokları ile sayı yazma sayı örüntüsü geometrik şekillerin özellikleri sayı çözümleme sayı karşılaştırma açı çizme doğru ışın ve doğru parçasının birbirne göre durumu zıt anlamlı sözcük basit soru cümlesi ses hece sözcük ünsüz yumuşaması fen test dünyanın şekli ve katmanları, duyu organlarımız, kuvvet hareket, maddeyi tanıyalım

3.Sınıf Günlük Ödev Çalışmaları 45 indir

Facebook Grubuna Katıl


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir